Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, faik lisans eğitimini Itibar Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Patronaj ve Düzenleme düzında İstanbul Vazıh Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek dalünde marka organizasyonu, yönetimi, izlemsel marka planlaması ve Türkiye’de ilk sefer önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise bünyelanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze denli yetişek dalünde ev olarak biryoğun markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En yetişkin ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden çıbanlayarak cihan geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, zanaat, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası etkili çallıkışmalar yürüten KALKO, biryoğun futbol, basket bendeübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl başkanlık yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde arazi aldığı Cesimçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların kanatı nöbet Türkiye’nin en yetişkin özel mektep ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 senedir idare kurulunda arazi almaktadır.

KALKO, yetişek düzında yaptığı muvaffakiyetlı methalimlerden dolayı biryoğun deri, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Yılın Yetişek Girizgâhimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu sosyal yardımlaşma vakfında yetişek düzında projeler yürütmektedir. Her yıl biryoğun öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Resul Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve beş ile beraberinde öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Yetişek Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al Seo Fiyatları https://parababasi.name.tr/ https://istanbulcilingir.name.tr/ https://istanbulhaliyikama.name.tr/ https://izmirtarihi.name.tr/ https://simulasyon.name.tr/ iqos fiyat instagram takipçi satın al
puff bar türkiye
Puro Satın Al